Марсилия стартира ударно сезона в Лига 1

Отборът на Марсилия стартира ударно сезона във френската Лига 1, след като разгроми на старта у дома Реймс с 4:1. Двубоят беше официален дебют за новия треньор на марсилци Игор Тудор. 44-годишният хърватин замени аржентинеца Хорхе Сампаоли, който напусна клуба през лятото заради неразбирателство със собствениците по отношение на трансферната политика.

Домакините поведоха с два чисти гола на полувремето след автогол на Ваут Хаес в 13-ата минута и дебютно попадение на Нуно Тавареш в добавеното време.

След почивката марсилци отново бяха по-добрият отбор на терена.

В 75-ата минута отдаденият под наем от испанския Гранада Луис Суарес направи резултата класически. Фоларин Балогун вкара почетно за Реймс, но в добавеното време на двубоя Суарес вкара за крайното 4:1.

"Двубоят се игра при доста високо темпо. На момента искахме да намалим скоростта, но треньорът ни караше да натискаме още повече. Работим сериозно и на тренировките“, заяви футболистът на Олимпик Марсилия Жонатан Клос.

В следващия кръг Марсилия гостува на Брест, докато Реймс приема Клермон Фуут.