Лийдс изпусна аванс от два гола

Лийдс си тръгна с точка от гостуването на Саутхамптън, но вероятно съжалява, че не стигна до победата. Йоркшърци водеха с 2:0, но срещата завърши 2:2. Родриго се разписа на два пъти в първата част на второто полувреме. Резервата Джоузеф Арибо върна домакините в мача, а Кайл Уокър-Питърс изравни в 81-ата минута.

Дебютантът за Саутхамптън Секу Мара влезе като резерва, асистира за втория гол на тима и бе близо до попадение в края, но ударът му бе отразен от Илан Мелие. Въпреки разочарованието от изпуснатата победа, Лийдс стартира отлично сезона и има 4 точки след първите два кръга. За "светците" това бе първа точка.

Първото полувреме не предложи много емоции и само два точни удари в очертанията на двете врати, като и двата бяха за гостите. Лийдс повече в самото начало на втората част. Родриго, който носеше капитанската лента след излизането на Патрик Бамфорд, откри резултата. Испанецът удвои аванса на йоркшърци след час игра.

"Светците" не успяхава да създадат нещо опасно, но това се промени след извършените смени от Ралф Хазенхютъл. Той пусна в игра Адам Армстронг, Арибо и Мара. Армстронг и Арибо комбинираха за първия гол на домакините, а 20-годишният Мара асистира за изравнителното попадение.