Отлични изяви на Поуп съхраниха точката за Нюкасъл срещу Брайтън

Брайтън завърши наравно 0:0 в първото си домакинство за сезона срещу Нюкасъл. Двата тима започнаха по великолепен начин сезоните си в Премиър лийг преди седмица, когато “чайките” постигнаха впечатляваща победа с 1:2 в гостуването си на Манчестър Юнайтед, а “свраките” се справиха с Нотингам Форест.

Домакините започнаха много активно двубоя и в типичния си стил предоставяха атрактивни отигравания, но играчите на Еди Хау стояха компактно и изглеждаха стабилни. В допълнение на това на няколко пъти изключително солидни намеси на Ник Поуп след удари на Соли Марч не позволиха да се стигне до гол, а в края на първата част и Киърън Трипиър се наложи да чисти от голлинията.

Нещата не се промениха особено и през второто полувреме, когато отново Брайтън продължаваше да е по-активния тим, но не успяваше да отбележи. Адам Лалана имаше отлична възможност да отбележи първото си попадение от 2021-а, но стреля над вратата. Така двата тима поделиха точките в срещата, но домакините имат за какво да съжаляват след двубоя и отличните изяви на Поуп.

В следащата среща Брайтън има трудна задача да гостува на Уест Хам, а Нюкасъл още по-сложна, тъй като приема на своя “Сейнт Джеймсис Парк” шампионите от Манчестър Сити.

Снимки: Gettyimages