Теодор Кабакчиев стартира в Тенеси

Най-добрият ни ендуро състезател Теодор Кабакчиев стартира в 6-ия кръг на Световното първенство по хард ендуро, който е този уикенд в Секуачи, Тенеси. Това е една от най-трудните надпревари в САЩ, като състезателите трябва да покажат комплекс от качества и умения в комбинираните изпитания, включващи ендуро и мотокрос. В надпреварата Red Bull TKO се използва формат с директни елиминации, затова Кабакчиев и останалите звезди започват битката за за оставане в състезанието още от първия кръг. Миналата година Теодор завърши на 10-то място в крайното подреждане, а победител стана Били Болт.

Стартът в Тенеси може да се окаже ключов в битката за световната титла този сезон. Марио Роман от Sherco Factory Racing е начело в класирането, но е само на 3 точки пред Мануел Летенбихлер от Red Bull KTM Factory Racing.

Теодор Кабакчиев е 5-ти за момента с 52 точки, като с постоянство си проправя път към подиума, където се надява да завърши в края на сезона. Още повече, че българинът влиза със самочувствие в първата от двете надпревари в Северна Америка, след като завърши на 2-то място в последния старт от Световния шампионат в Румъния.