Рома със страхотно шоу на “Олимпико”

Отборът на Рома поднесе страхотно голово шоу на феновете си в последната предсезонна контрола.

Тази вечер” вълците” се наложиха с впечатляващото 5:0 над украинския Шахтьор (Донецк) пред пълните трибуни на “Олимпико”.

По едно попадение за водения от Жозе Моуриньо тим отбелязаха Лоренцо Пелегрини (19), Джанлука Манчини (41), Юким Коноплия (45-автогол), Николо Дзаниоло (59) и Едоардо Бове (87).

Двубоят се изигра пред 65 303 зрители, като интересът беше провокиран от новите попълнения Пауло Дибала и Жоржиньо Вайналдум, който направи своя дебют за римляните. Жозе Моуриньо заложи от първата минута на Дибала и Николо Дзаниоло, които подкрепяха централния нападател Тами Ейбръхам.

До откриването на резултата се стигна в 19-ата минута, когато Пелегрини оползотвори комбинация он подавания между Дзаниоло, Дибала и Ейбръхам. Малко по-късно Манчини удвои, след като беше намерен непокрит ог Ейбръхам. В самия край на полувремето Конопля си отбеляза автогол при опит да спре удар на Леонардо Спинацола.

Доминацията на Рома продължи и след почивката. Дзаниоло вкара за 4:0 след подаване на Стефан Ел Шаарауи, който се отличи с асистенция и за гола на Едоардо Бове в 87-ата минута, оформил крайното 5:0.

За Шахтьор това беше четвърти благотворителен мач през лятото. Всички средства от билетите и рекламата ще бъдат насочени в подкрепа на Украйна - военните сили, гражданите и децата, пострадали от агресията на Руската федерация.