Фернандес спечели на „Силвърстоун“ в Moto2 с изпреварване два завоя преди финала

Аугусто Фернандес стигна до своята трета поредна победа в световния шампионат в Moto2, след като изпревари Алонсо Лопес само два завоя преди финала на надпреварата за Гран При на Великобритания.

Лопес води в по-голямата част от дистанцията от 18 обиколки на „Силвърстоун“, като в един момент дори имаше преднина от над секунда спрямо останалите състезатели. В последните три тура обаче Фернандес показа много високо темпо и направи своя решителен ход в спирането за „Брукланс“ в последната обиколка.

Испанецът се изтегли от вътрешната страна на своя сънародник и дори спряма малко по-късно от него, но не твърде късно, за да пропусна завоя. Така той поведе и парира всички надежду за контраатака от страна на Лопес, който въпреки силното си каране днес, трябваше да се задоволи с второто място.

Тройката за щастие не феновете по трибуните на „Силвъсртоун“ допълни местният любимец Джейк Диксън от екипа на Аспар. За него това е втори преден и общо трети подиум за сезона, след като той бе втори и в Америка, и в Нидерландия преди лятната пауза.

Лидерът в генералното класиране преди днешния ден Челестино Виети завърши на шесто място, след като и той подобно на Фабио Куартараро в състезанието в MotoGP трябваше да премине през наказателната обиколка още в началните етапи на надпреварата. Въпреки това италианецът успя да се добере до място в топ 6, финиширайки на 3.4 секунди зад Арон Канет, който завърши пети. Четвъртата позиция зае японският състезателн Ай Огура.

В генералното класиране в Moto2 след 12-я старт за годината начело със 171 точки е днешният победител Фернандес, който има преднина от 14 пункта спрямо Огура. Едва трети е Виети, чието изоставане от Фернандес се равнява на 15 точки.

Този великолепен трибой за титлата в Moto2 ще продължи след две седмици с надпреварата за Гран При на Австрия на пистата „Ред Бул Ринг“.

Снимки: Gettyimages