Де Кетеларе заби хеттрик за Милан срещу третодивизионен съперник

Милан записа нов убедителен успех, побеждавайки със 7:1 третодивизионния Перголетезе в тренировъчен мач, изигран на клубната база на италианския шампион при закрити врата.

Гол от съблекалнята мотивира отличен Милан за погром в последната контрола

Днес Стефано Пиоли заложи на футболисти, които влязоха като резерви или въобще не играха при вчерашния успех с 6:1 над Виченца. Над всички в днешния двубой беше новото попълнение Шарле Де Кетеларе, който се отличи с хеттрик в началните 25 минути от срещата. Атакуващият халф първо се разписа от дузпа, а след това вкара нови два гола от игра - с глава и с десния крак, преди да бъде заменен на почивката. Марко Лазетич добави две попадения, а останалите голове на “росонерите” бяха дело на Томазо Побега и Ясин Адли. За гостите точен беше само Федерико Бевилакуа.

Това беше последен тест за Милан преди началото на сезона, което е в събота срещу Удинезе на “Джузепе Меаца”. За този мач ще отсъстват Сандро Тонали и Жуниор Месиас, след като вчера халфът получи мускулно разтежение, а крилото изкълчи десния си глезен.