СДВР с извънреден брифинг дали ще бъдат допуснати фенове на Левски за дербито с ЦСКА-София

Гол от съблекалнята мотивира отличен Милан за погром в последната контрола

Милан приключи предсезонната си подготовка с категоричен успех с 6:1 като гост на изпадналия в Серия “Ц” Виченца.

Изненадващо домакините поведоха още в 18-ата секунда, когато Алекс Рофини беше точен с глава. Това само подразни италианския шампион, който на свой ред вкара цели четири гола още преди почивката. Лекцията на “росонерите” започна в 11-ата минута, когато Анте Ребич пусна пас към Рафаел Леао, който изравни с удар от движение. Десет минути по-късно именно португалецът направи добро центриране, с което асистира за попадението на Жуниор Месиас. В 30-ата минута дойде ред и на Ребич да се разпише след пас на Тео Ернандес. Секунди по-късно двамата отново комбинираха и левият бек прехвърли противниковия вратар, но заради неуспешната намеса на Никола Далмонте от голлинията попадението беше зачетено като автогол.

В 50-ата минута Фикайо Томори увеличи още повече аванса на “Дявола” след силен удар с глава при центриране от корнер. Веднага след това Сандро Тонали беше заменен заради травма. Крайният резултат беше оформен от Ребич в 69-ата минута, когато хърватинът оползотвори чудесен извеждащ пас на Браим Диас. Именно плеймейкърът в 75-ата минута отстъпи мястото си на дебютиралия Шарле Де Кетеларе, който до края имаше две възможности да се разпише, но не успя да го направи.

Така Милан приключи с контролите за това лято, като равносметката от тях е четири победи и само едно поражение. След седмица именно “росонерите” откриват новия сезон в Серия "А" с домакинството си срещу Удинезе.

Снимки: Imago