Фоджа спечели на „Силвърстоун“, лидерите в шампионата не завършиха

Денис Фоджа завоюва своята втора победа от началото на сезона в клас Moto3 на световния шампионат по мотоциклетизъм на писта, след като спечели надпреварата за Гран При на Великобритания.

Италианският пилот на Леопард поведе в средата на дистанцията от 17 обиколки и опита откъсване, но след само два тура отново бе застигнат от колоната. Така се стигна до типичното за Moto3 меле в последните километри, в което най-добре се ориентира Фоджа.

Втори на „Силвърстоун“ финишира Джауме Масия, който води в средата на финалния тур, но бе изпреварен от Фоджа. Подиумът бе допълнен от турчина Дениз Ончу, който също води в рамките на финалната обиколка, но не успя да се пребори за първата си победа в Moto3.

В челото на класирането не настъпиха никакви промени, тъй като и двамата пилоти на Аспар Серхио Гарсия и Изан Гевара не стигнаха до финала. Гарсия бе отнесен от Аюму Сасаки в спирането за „Вилидж“ в 15-та обиколки, а в последния тур Гевара също стана невинна жертва в инцидент на друг пилот. Испанецът бе пометен от Иван Ортола на завоя „Стоу“.

Така разликата между двамата продължава да бъде 3 точки в полза на Гарсия, който има актив от 182 пункта. Трети с пасив от 42 точки спрямо водаче е днешният победител Фоджа, който има събрани 140 пункта.

Битката за титлата в Moto3 продължава след две седмици с надпреварата за Гран При на Австрия на пистата „Ред Бул Ринг“.

Снимки: Gettyimages