Виляреал наказа колебливата защита на Интер

Ромелу Лукаку се разписа, но Интер загуби с 2:4 от Виляреал в контрола, играна в Пескара. Контрите на “жълтата подводница” разкриха сериозни пробойни в защитата на тима на Симоне Индзаги, който не успя да спечели и предишните си три проверки - 2:2 с Монако, 0:1 с Ланс и 2:2 с Лион. Единствената победа по време на подготовката беше с 4:1 срещу Лугано

Новото попълнение Кристиан Аслани не се справи в ролята на Марсело Брозович, който пропусна двубоя заради травма. Алфонсо Педраса откри за Виляреал в 29-ата минута, след като беше оставен непокрит и разстреля Самир Ханданович с прецизен удар. Не след дълго Лукаку изравни. Белгиецът засече с глава центриране от левия фланг на Робин Госенс, изпреварвайки стража Херонимо Рули. В края на полувремето Аслани загуби топката и това доведе до гол на Франсис Коклен

Виляреал отбеляза трети гол в 48-ата минута. Педраса се измъкна от Милан Шкриняр и опитът му за центриране изненада Ханданович, който не внимаваше и позволи топката да се озове във вратата му. Данило Д’Амброзио намали на 2:3 в средата на втората част, но Николас Джаксън завърши с попадение поредната скоростна атака на Виляреал в 81-вата минута.