Блестящ повторен дебют за Лаказет в Лион

Лион се наложи с 2:1 над Аячо в двубоя, с който беше открит новият сезон в Лига 1. Голямата фигура на "Групама Стейдиъм" беше Александре Лаказет. Нападателят на "хлапетата" се завърна в родния си клуб след 5 години с екипа на Арсенал и беше в основата на победата. Френският национал изведе съотборниците си с капитанската лента и още до средата на първата част се отчете с гол и асистенция.

Лион поведе в 12-ата минута, когато Лаказет отклони топката към Тете и бразилецът я прати в мрежата. Малко по-късно Тете влезе в наказателното поле и Седрик Авинел го повали. Лаказет нямаше проблеми да реализира дузпата и по този начин ознаменува с гол повторния си дебют.

Въпреки отличното начало, домакините сами си направиха мача труден. В 26-ата минута вратарят Антони Лопес фаулира Мунаим Ел Идриси в наказателното поле и получи червен картон, а Тома Мангани не остави шансове на резервния страж Реми Риу, който беше привлечен това лято от Каен.

Численото не равенство не се задържа дълго, защото в края на полувремето Ромен Амума, който вече има жълт картон, удари в лицето при единоборство противников футболист и също беше изгонен. През втората част нови голове не паднаха, а публиката се зарадва на появата в игра на още един от любимците си, който се завърна в отбора - Корентен Толисо.