БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Интер не успя да победи Лион

Отборът на Интер не успя да победи френския Лион в контролен мач, който се проведе в Чезена. Срещата завърши 2:2, като очакванията за лесен успех на “нерадзурите” не се оправдаха. Интер стартира в предни позиции с атомното дуо Ромелу Лукаку - Лаутаро Мартинес, но отбраната на Лион успя да ги неутрализира.

Като цяло през първото полувреме французите бяха по-активни на терена, като доста опасен беше Тете, който на два пъти пропусна да порази вратата на италианците. Все пак Лион се оттегли на почивката с аванс от един гол, а негов автор стана Александре Лаказет след взаимодействие с Лукас Пакета

След паузата на мястото на Тете се появи Раян Черки, който направи 2:0 в полза на французите в 49-ата минута. Треньорът на Интер Симоне Индзаги извърши куп промени и те дадоха резултат.

В 51-ата минута Ромелу Лукаку изравни, а в 65-ата Николо Барела донесе равенството за своя тим.