Твенте гледа към плейофа след убедителен успех в Сърбия

Твенте с единия крак вече е в плейофа на Лигата на конференциите. Нидерландците постигнаха убедителна победа с 3:1 като гост над Чукарички в първия сблъсък между двата тима от третия предварителен кръг и до голяма степен си свършиха работата в битката между двата тима.

Гостите изковаха преднината си още през първото полувреме. Даан Ротс откри резултата в 8-ата минута, Мишел Влап удвои в 31-вата минута, а Джошуа Бренет направи резултата класически в 43-тата минута.

Чукарички върна едно попадение в 59-ата минута чрез Стефан Ковач, но домакините не успяха да направят резултата по-приемлив.

Така Твенте е суперфаворит за класиране напред, докато Чукарички ще трябва да направи малко чудо в реванша, ако иска да продължи в турнира.