Новият сезон в Бундеслигата вече е тук, но не са много ентусиастите за напрегната надпревара в битката за златото. Байерн (Мюнхен) отново е единственият фаворит за триумф, който би бил техният 11-ти пореден. Проучване на ДПА сред самите отбори показа, че 16 от 18-те клуба очакват мюнхенци отново да са на върха. За поредна година като че ли няма желание сред никой друг да бъде конкурент, а това определено удря по имиджа на първенството.
РБ (Лайпциг), Борусия (Дортмунд), Байер (Леверкузен) и вероятно Борусия (Мьонхенгладбах) са сред най-очакваните участници в битката за място в топ 4. През миналия сезон приятната изненада бяха тимове като Унион (Берлин), Фрайбург и Кьолн, на които обаче сега не се дават големи шансове за втора поредна силна кампания.
Положителното за Бундеслигата е, че като цяло клубовете успяват да се справят с финансовата криза, а и като че ли проблемът с пандемията изглежда забравен. Това е едно от най-посещаваните първенства и гарантира приходи, което е важно за спокойствието на клубовете.
Какви са силните и слабите страни на водещите отбори преди старта:
БАЙЕРН
Силни страни: Тимът няма конкуренция, а и по принцип разполага с най-класните футболисти. Активността на трансферния пазар осигури доказани играчи като Садио Мане и Матайс де Лихт. Очаква се Серж Гнабри да играе по-близо до вратата, което със сигурност означава повече голове от него
Слаби страни: От десетилетия насам тимът играе с типичен централен нападател, а след напускането на Роберт Левандовски такъв няма и сега треньорът Юлиан Нагелсман работи върху налагането на нов стил в атака. Отборът като че ли няма нужната дълбочина в средата на терена, където разполага само с двама доказани играчи в лицето на Йошуа Кимих и Леон Горетцка, а закупеният от Аякс младок Райън Гравенберх ще се нуждае от време за адаптация. Там е и Марсел Забитцер, но той не блести с нищо.
РБ (ЛАЙПЦИГ)
Силни страни: Отборът успя да запази най-силния си играч - Кристофър Нкунку. Освен това тимът става все по-обигран, а срещу Байерн в мача за Суперкупата показа, че не е за отписване дори след три гола изоставане. Треньорът Доменико Тедеско налага директен футбол и има лукса да разчита на няколко добри нападатели, които често излизат на положения.
Слаби страни: Лайпциг обаче така и продължава да не привлича големи звезди, които със сигурност биха помогнали за евентуална схватка с Байерн за титлата. В състава продължава да не е изграден манталитет на победител.
БОРУСИЯ (ДОРТМУНД)
Силни страни: Към “жълто-черните” няма очаквания, че могат и трябва да се борят с Байерн за първото място, което сваля от напрежението върху тях. Бяха привлечени набиращите популярност национали Карим Адейеми и Нико Шлотербек, както и опитният Никлас Зюле.
Слаби страни: Напускането на головата машина Ерлинг Холанд трудно може да бъде компенсирано, което означава по-малко попадения. Нещастието със Себастиан Алер (онкологично заболяване - б.р.) със сигурност лишава Дортмунд от неговите услуги поне до 2023 г.
ЛЕВЕРКУЗЕН
Силни страни: Отборът разполага с множество млади и талантливи футболисти, които са в състояние да объркат сметките на всеки съперник. В състава останаха Патрик Шик и Муса Диаби, които спокойно можеха да бъдат продадени
Слаби страни: Тимът е неопитен и вече отпадна от Купата на Германия. Освен това му предстои участие в Шампионската лига, което трудно би било комбинирано със силно представяне в Бундеслигата
БОРУСИЯ (МЬОНХЕНГЛАДБАХ)
Силни страни: “Жребците” задържаха почти всичките си основни играчи с изключение на Брийл Емболо и Матиас Гинтер.
Слаби страни: Липсата на постоянство е предпоставка за колебливи резултати, а и това лято не беше привлечен нито един кой знае колко класен футболист
Carlsberg "Домът на Феновете" е новата секция на Sportal.bg за игри. С регистрацията си Вие ще можете да персонализирате Вашето съдържание и да участвате в нашите игри за страхотни награди.