Левски пречупи ЦСКА и взе сериозен аванс в серията - отзивите на живо от зала "Христо Ботев"

Хебър си тръгна щастлив от Варна, Спартак затъва все повече

Отборът на Хебър победи с 1:0 Спартак (Варна) в първи мач от петия кръг на efbet Лига. Единственото попадение отбеляза Октай Хамдиев в началото на втората част. В средата на частта пък Мартин Тошев пропусна дузпа за “соколите”.

През първата част до попадение не се стигна. В началото на срещата гостите имаха инициативата, но не успяха да стигнат до сериозно положение пред Християн Христов с изключение на един точен удар на Емануил Манев. Постепенно домакините изравниха играта и взеха надмощие. Най-близо до попадение бе Георги Бабалиев, който обаче на два пъти стреля неточно от удобна позиция.

"Соколите" все още търсят своята първа победа в елита, след като имат само една спечелена точка след четири кръга. Варненци завършиха наравно с Пирин (Благоевград) и допуснаха 3 загуби - от Славия (0:1), Левски (0:5) и Лудогорец (0:5). Спартак е отборът с най-малко отбелязани (1) и най-много допуснати голове дотук - 12.

В началото на втората част Спартак наложи натиск, но изненадващо Хебър стигна до откриване на резултата. Тодор Чаворски намери Октай Хамдиев и крилото с глава реализира за пазарджиклии.

В 60-ата минута "соколите" удариха греда. Резервата Руслан Черненко проби в наказателното поле и стреля силно, но шутът се спря в напречния стълб.

В 69-ата минута Спартак пропусна да изравни от дузпа. Мауро Секейра игра с ръка при едно центриране и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Мартин Тошев, но ударът му се срещна в гредата.

Пропускът свали тонуса в играта на домакините и гостите се възползваха да успокоят играта. Едва в последните минути Спартак тръгна по-масирано в предни позиции, но освен няколко центрирания нищо друго не застраши стабилния и в този мач Петър Дебърлиев.

Така Хебър записа втора победа от началото на шампионата и така тимът от Пазарджик вече има шест точки в актива си, заемайки седем място. Спартак от своя страна е на предпоследно място с едва една точка.

СПАРТАК 0:1 ХЕБЪР
0:1 Хамдиев (49)

Състави:

СПАРТАК (ВАРНА): 67. Христов, 3. Ибрям, 19. Борисов, 11. Митев, 51. Будинов, 17. Илиев, 10. Андреев, 30. Васев, 9. Мехмед. 90. Тошев, 7. Бабалиев

ХЕБЪР: 1. Дебърлиев. 11. Тонев, 5. Михайлов, 10. Крумов, 38. Бухал, 25. Секейра, 12. Манев, 23. Бонани, 30. Кнежевич, 77. Хамдиев, 99. Чаворски

СЪДИЯ: Владимир Вълков
СТАДИОН: "Спартак", Варна
НАЧАЛО: 18:30 часа