Наполи стигна до първа победа в контролите

Италианският Наполи стигна до първи успех в предсезонните контроли, след като победи испанския Жирона с 3:1. Воденият от Лучано Спалети тим преди това беше записал равенства 2:2 с турския Адана Демирспор и 1:1 с испанския Майорка

Италианският тим поведе в средата на първото полувреме след автогол на Давид Лопес. През втората част Валентин Кастелянос изравни за Жирона в 56-ата минута, но натискът на Наполи се усили и даде резултат с гол на Андреа Петаня в 77-ата минута.

В 80-ата минута точно изпълнена дузпа от новото попълнение Хвича Кварацхвелия. В последната си проверка Наполи се изправя срещу Еспаньол на 6 август. Сезонът на “партенопеите” в Серия А стартира на 15 август с двубой срещу Верона.