Игуаин блесна с хеттрик в голово шоу, а Инсиние пропусна решаваща дузпа

Бившият нападател на Реал Мадрид, Наполи, Ювентус, Челси и Милан Гонсало Игуаин вкара първия си хеттрик в Мейджър Лийг Сокър при зрелищното реми 4:4 на неговия Интер Маями срещу гостуващия Синсинати.

Аржентинският ветеран вкара първите три гола за своя отбор в мача, като той се разписа в 23-ата и 37-ата минути, както и в добавеното време на първата част от дузпа. Благодарение на него тимът на Маями на три пъти повеждаше в резултата преди да бъде обърнат до 3:4 с две попадения на Брандън Васкес след 80-ата минута. Преди него с два гола за гостите се отчете и Бренер преди почивката. “Чаплите” все пак стигнаха поне до равенството с гол на Кристофър Маккеви в 97-ата минута. Титуляр за тях беше и футболистът с български корени Индиана Василев, който получи жълт картон за бавене на време при излизането си от терена като смяна.

Междувременно, друга бивша звезда от Серия "А" Лоренцо Инсиние, нямаше успешна вечер в МЛС. Той можеше да донесе победата на своя Торонто, но в 81-ата минута противниковият вратар спаси изпълнената от него дузпа и така канадският отбор завърши при нулево реми като гост на Ню Инглънд Революшън. Италианският национал пропусна четири дузпи през миналия сезон с екипа на Наполи. Титуляри за Торонто бяха още двама италианци - Доменико Кришито и Федерико Бернардески.

Чикаго Файър също завърши при резултат 0:0 в домакинството си на Атланта Юнайтед. Родното крило Станислав Иванов обаче не беше в групата на отбора за двубоя заради контузия в дясното бедро. Бившият играч на Байерн (Мюнхен), Интер, Ливърпул и Лион Джердан Шакири реши, че е отбелязал победен гол за Файър в 56-ата минута, но той беше отменен от ВАР.

Чикаго Файър със своя актив от 27 точки е на 8-ата позиция в Източната конференция на МЛС, където Интер Маями е на 11-ото място с 26 пункта, а Торонто е на предпоследната 13-ата позиция с 23 точки.