Стърлинг с първи гол за Челси

Челси приключи контролите преди старта на сезона с победа с 3:1 като гост на Удинезе. Дебютния си гол с екипа на "сините" от Лондон реализира Рахийм Стърлинг. Английският национал беше точен в 37-ата минута, а другите попадения за отбора на Томас Тухел бяха дело на Н'Голо Канте (20') и Мейсън Маунт (90'). За домакините от Удине се разписа Жерард Деулофеу (42').

Като титуляр за Челси започна Калиду Кулибали. Привлеченият от Наполи сенегалец се представи силно в защитната тройка, заедно с Тиаго Силва и Сесар Аспиликуета. Резултата на "Дачия Арена" откри Канте, който пропусна турнето в САЩ. Преди това стражът на Удинезе Марко Силвестри спаси удари на Стърлинг и Кай Хавертц.

Удинезе можеше да изравни, но Кулибали показа класата си и с перфектен шпагат попречи на Деулофеу да вкара за 1:1. В края на полувремето Жоржиньо изведе Стърлинг, чийто удар беше отразен от Силвестри, но топката рикошира в коляното на бившия футболист на Манчестър Сити и спря в мрежата.

Домакините намалиха много бързо. Едуар Менди спаси изстрел на Роберто Перейра, но нямаше шанс при добавката на Деулофеу.

През второто полувреме Челси продължи да доминира и създаде още няколко стопроцентови възможности за гол, пропуснати от Канте, Хавертц и Стърлинг. Гредата също помогна на "фриуланите". Чак в края перфектно центриране на Калъм Хъдсън-Одой задължи Маунт да отбележи и той не сбърка.

Утре двата отбора ще изиграят още една проверка, но в нея ще вземат участие основно резерви.