Евертън посяга към халф на Бетис

Евертън посяга към халф на Бетис

Евертън има интерес към халфа на Бетис Гуидо Родригес. Мениджърът Франк Лампард настоява за качествени попълнения, с които да подсили състава за новия сезон, за да избегне съдбата от миналата година, когато "Карамелите" едва се спасиха от изпадане. Сега той е насочил поглед към 28-годишния аржентинец, разкрива журналистът Сесар Луис Мерло.

От Евертън вече са се свързали с Родригес и са му отправили конкретна оферта. В момента в клуба чакат отговора на футболиста, преди да започнат официални преговори и с Бетис относно цената, която трябва да платят за него.

Гуидо Родригес
?
Гуидо Родригес
24
Позиция
Полузащитник
Роден на
12 апр 1994
Години
31
Страна
Аржентина
Височина
185
Настоящи отбори
Уест Хам
Уест Хам
Бетис
167
Мачове
83
Средно минути на мач
8
Голове
0
Голове като резерва
3
Асистенции
43
Жълти картони
1
Червени картони
151
Мачове като титуляр
16
Мачове като резерва

Родригес е наричан "аржентинския Каземиро". Той играе за Бетис от 2020 година, когато бе привлечен срещу едва 3 милиона евро от мексиканския клуб Америка. През последните три сезона за севилци той впечатли специалистите с изявите си, като има 100 мача, 5 гола и 3 асистенции за зелено-белите. Освен това той е и национал на Аржентина с 24 мача и 1 гол.

Преди време Родригес бе свързван с интерес от Арсенал, който обаче охладня напоследък. Това дава шанс на Евертън да го вземе в редиците си. Цената му на пазара в момента е около 25 милиона евро.

Следвай ни:

Снимки: Gettyimages

Добави коментар

Като регистриран потребител имате достъп до всички налични функционалности.Вход / Регистрация

Анонимен потребител

Чрез тази опция вашите коментари ще излизат публикувани като 'Анонимен', а част от фунцкионалносите може да не са достъпни.

Още от Футбол свят

Виж всички