Виктория (Пилзен) унищожи ХИК в реванша

Виктория (Пилзен) се класира по безапелационен начин за третия предварителен кръг на Шампионската лига. Шампионът на Чехия спечели с 5:0 реванша срещу финландския ХИК Хелзинки и с общ резултат 7:1 от двата мача показа огромното си превъзходство срещу този опонент.

Лудек Перница (11), Ян Сикора (21) и Лукаш Хейда (31) дадоха преднина от три гола за домакините през първото полувреме. След това отново Сикора (73) и Ян Климент (90) довършиха съперника с нови две попадения през втората част.

Така Виктория направи още една малка стъпка към групите на Шампионската лига. В следващия кръг чехите ще се изправят срещу победителя от сблъсъка между Марибор и Шериф (Тираспол).