Шахтьор (Донецк) и Фортуна (Ситард) не се победиха в шоу с 6 гола

Отборите на Шахтьор (Донецк) и Фортуна (Ситард) не се победиха в голово шоу в контролен мач в Нидерландия

Срещата завърши 3:3, като украинският тим изоставаше с 0:2 до 15-ата минута, но успя да се върне в мача още до почивката с попадения на Даниил Сикан и Тарас Степаненко

В 63-ата минута Олег Очеретко изведе Шахтьор напред в резултата, но само пет минути по-късна Фортуна изравни.

До края нямаше повече голове. Шахтьор е на лагер в Нидерландия до 30 юли, като на отбора му предстоят контроли с Аякс на 26 юли и с Утрехт четири дни по-късно.