Кимбърли Гарсия Леон спечели втора титла след триумф в спортното ходене на 35 км на Световното първенство по лека атлетика в Юджийн

Кимбърли Гарсия Леон от Перу спечели втори златен медал на Световното първенство по лека атлетика в Юджийн (САЩ). 28-годишната Леон добави титлата в спортното ходене на 35 километра към тази от 20 километра миналия петък.

Тя записа 2:39.16 часа, което е нов рекорд на шампионатите. Втора завърши Катаржина Зджебло от Полша с личен рекорд от 2:40:03 часа. Китайката Шъцзе Цеян взе бронза с 2:40:37 часа.

Подиумът беше същият както и на дистанция 20 км. Златният медал на Кимбърли Гарсия Леон е второто отличие от Световно първенство за южноамериканската страна в историята.

"Винаги съм мечтала да направя история в спорта, към който съм толкова отдадена и тренирам от петгодишна. След моята победа на 20 километра се опитах да остана добре хидратирана, да се храня добре, за да се подготвя за 35 километра. Тренирах, за да завърша силно през последните пет километра", каза шампионката.

Финалът на спортното ходене на 35 км при мъжете е в неделя. По-късно днес ще бъдат раздадени медалите на 400 метра за мъже и жени и на 400 метра с препятствия за жени.