Две пропуснати дузпи не попречиха на Сепси и Ради Димитров да пречупят Олимпия (Любляна)

Отборът на Сепси успя да победи Олимпия (Любляна) с 3:1 в първия сблъсък между двата тима от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите. Срещата предложи доста драма, като домакините трябваше да правят обрат, но все пак успяха да постигнат добър резултат, макар да пропуснаха две дузпи.

Българският защитник Ради Димитров бе на терена пълни 90 минути за Сепси и се представи на прилично ниво.

Гостите първи откриха резултата в мача още в 4-тата минута с гол на Свит Сешлар.

Сепси обаче получи дузпа в края на първото полувреме. Мариус Стефанеску пропусна от бялата точка, но бе достатъчно съобразителен да довкара топката за 1:1.

В 66-ата минута Сешлар извърши нарушение за дузпа и получи червен картон. Този път зад топката застана

Александру Тудорие, но и той не успя да отбележи 11-метровия удар.

В края на мача обаче домакините все пак се възползваха от численото си предимство и стигнаха до победата. Първо Николае Паун вкара за 2:1 в 84-тата минута, а в добавеното време на мача Матео Краматич си отбеляза автогол за крайното 3:1.

С тази победа Сепси е една крачка по-напред към класиране в следващата фаза, но Олимпия не е за отписване в реванша в Любляна.