Слован шокира Ференцварош насред Будапеща

Ференцварош допусна обрат и загуби с 1:2 от Слован (Братислава) в първи мач от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Унгарците влязоха в двубоя като фаворит и поведоха в средата на второто полувреме, но с два гола след 80-ата минута гостите от Словакия стигнаха до победа, която им дава отлични шансове преди реванша.

Ференцварош направи доста силна селекция и в предишния кръг елиминира първенеца на Казахстан Тобол, като го разгроми с 5:1 в Будапеща. Слован пък беше на ръба на провала срещу Динамо (Батуми), но в самия край на продълженията в Грузия вкара два гола и продължи напред.

Преди почивката Ференцварош не се възползва от няколкото чисти положения пред вратата на Адриан Хован. В 10-ата минута Кристофер Закариасен уцели напречната греда с глава, а в 21-ата стражът на Слован отрази и силен шут на Токмак Нгуен.

След почивката натискът на домакините се усили. Публиката на "Групама Арена" най-после имаше повод за радост в 70-ата минута, когато Нгуен напредна в наказателното поле и подаде на Закариасен за 1:0. Слован обаче не се предаде и в 81-ата минута след статично положение Вернон Де Марко отклони топката към Гурам Кашия и той изравни.

Ференцварош се хвърли да печели мача, но се случи точно обратното. В 86-ата минута резервата Гиорги Чакветадзе центрира към Тигран Барсегян, който вкара втори гол за словаците. Домакините можеха поне да изравнят в края, но Елдар Чивич беше спрян от гредата.

Снимки: nemzetisport.hu