Дибала изгледа на живо загуба на Рома

Пауло Дибала присъства на трибуните на “Жозе Алваладе” в Лисабон, където местният Спортинг победи с 3:2 Рома в контрола. Аржентинецът още не е подписал с “вълците” и нямаше как да вземе участие в двубоя, но изгледа проверката, която предложи доста любопитни моменти.

Педро Гонсалвеш откри от дузпа за Спортинг в 29-ата минута, но скоро след това Гонсало Инасио си отбеляза автогол. Младият бранител обаче се реваншира в началото на второто полувреме, когато отново даде аванс на “зелено-белите”. В 68-ата минута Тами Ейбрахам проби отдясно и намери с перфектен пас Лоренцо Пелегрини, а той заби топката под гредата. Победата на Спортинг донесе бразилският нападател Табата в 86-ата минута.

Въпреки приятелския характер на мача, на няколко пъти се стигна до груби влизания и напрежение между футболисти на двата отбора.

Това беше първо поражение за Рома в предсезонната подготовка, след като преди това тимът на Жозе Моуриньо спечели с по 2:0 срещу Съндърланд и Портимонензе. Следващата контрола на “джалоросите” е срещу Ница на 23 юли.