Помните ли Хапио? Битият френски атлет ще бяга на финал на Световното

Преди по-малко от месец Вилфред Хапио спечели националната титла на Франция на 400 метра с препятствия, бягайки с превръзка на окото, след като беше нападнат от непознат мъж на загряващия стадион 20 минути преди състезанието.

Френски атлет спечели титла и квота за Световното с превръзка на окото, след като беше нападнат 20 минути преди бягането си

Днес Хапио се класира за финала на Световното първенство по лека атлетика в Юджийн, след като постигна личен рекорд от 48.14 секунди за второто място в третата полуфинална серия, която беше спечелена от световния рекордьор и олимпийски шампион Карстен Вархолм с 48.00 секунди.

Най-бърз в полуфиналните бягания беше бронзовият олимпийски медалист от Токио Алисон Дос Сантос (Бразилия) с 47.85 секунди, а времето на Хапио всъщност е третото най-добро в полуфиналите.