Диян Димов: Много важно беше да започнем по този успешен начин

Снощи Дунав (Русе) се завърна в професионалния футбол с 3:1 в Ловеч над местния Литекс в среща от първия кръг на Втора лига.

„Много важно беше да започнем по този успешен начин, защото в състава ни имаше пет, шест дебютанти. Победата е възможно най-добрия старт за нас. Ето защо сме изключително доволни от спечелените три точки. Предстои ни обаче още много, много работа за да се подобряваме и развиваме като отбор. На почивката треньорите ни подчертаха, че 2:0 е коварен резултат и трябва да сме максимално концентрирани през второто полувреме.

Дунав потрепери, но си заслужи победата срещу Литекс

Започнахме го обаче колебливо. Вместо да затворим мача с трети гол, допуснахме да ни вкарат, а след това и натиск на Литекс. Вратарят и защитата ни все пак издържаха, но противника имаше своите шансове за второ попадение“, коментира пред Sportal.bg председателят на Управителния съвет на Дунав и капитан на тима Диян Димов.