Американската смесена щафета започна убедително на Световното първенство

САЩ спечели своята серия в смесената щафета на 4 по 400 метра на Световното първенство по лека атлетика в Юджийн и се класира за финала. Американците спечелиха в дисциплината при дебюта й преди три години в Катар, но пропуснаха да оправдаят ролята си на фаворити на Олимпиадата в Токио, завършвайки трети.

Илайджа Гудуин, Кенеди Саймън, Върнън Норууд и Уаделин Джонатас завършиха начело с резултат 3:11.75 минути, записвайки най-добър резултат в света за сезона. Те изпревариха щафетите на Нидерландия и Полша, които завършиха съответно на второ и трето място в първа серия.

Финалът в дисциплината ще е акцентът на вечерната сесия в първия ден. Очаква се в тима на САЩ да се включи носителката на 11 медала от олимпийски игри Алисън Филикс, която планира тази година да сложи край на изключителната си спортна кариера в леката атлетика.

Снимки: Gettyimages