Световният шампион на 200 метра Ноа Лайлс ще бяга с брат си в щафетата на САЩ на 4 по 100 метра в Юджийн

Световният шампион на 200 метра Ноа Лайлс каза, че с по-малкия му брат като съотборник Световното първенство по лека атлетика пред родна публика е още по-сладко.

24-годишният американец беше сам, когато взе бронза на Игрите в Токио 2020, но сега е много по-щастлив да има до себе си Джозефъс, който ще участва в щафетата 4 по 100 метра.

"Това е напълно различно от Токио, бих казал точно 180 градуса. Първо, първенството е на родна земя, второ, имам брат ми до себе си и трето, цялото ми семейство е тук. Всичко, което нямах в Токио, сега имам тук на шампионата", каза Ноа Лайлс, докато САЩ се готвят да домакинстват първото си Световно първенство.

"Винаги е по-добре брат ти да е там. . . Това изживяване е точно това, което чакахме, откакто за първи път станахме професионалисти", добави той.

Лайлс постигна най-добрия си резултат за сезона 19.61 секунди на Гран При на Ню Йорк миналия месец, след като спечели спринта на 200 метра на Диамантената лига през май в Доха и се наслаждава на прохождащото си съперничество с 18-годишния феномен Ерион Найтън, когото победи за място на подиума в Токио.

Лайлс прегази Найтън, за да спечели националния шампионат миналия месец, което накара тийнейджъра да избяга по време на телевизионно интервю след състезанието с разочарование.

"Това прави спорта по-добър. Знам, че той се връща с желание за отмъщение и няма да дам нищо по-малко от това, което мога", каза Лайлс.

Лайлс е категоричен, че мъжката щафета на САЩ на 4 по 100 метра е без конкуренция.

"Имахме всички бързи мъже. Откакто съм в щафетата, ние не губим. Може да счупим световния рекорд", коментира американецът.

Световното първенство по лека атлетика ще се проведе от 15 до 24 юли в Юджийн (САЩ).