Борусия (Дортмунд) вкара пет срещу третодивизионен тим

Борусия (Дортмунд) записа нова победа в предсезонната си подготовка. Вестфалци се изправиха срещу аматьорския Ферл и спечелиха повече от убедително с 5:0.

И този път треньорът на дортмундци Един Терзич направи доста експерименти със състава си и даде шанс и на някои играчи, които иначе не са първи избор в състава му. Това обаче не попречи на тима му да изиграе силен мач и да зарадва феновете си с победа.

Четири от петте гола в мача паднаха през първото полувреме и бяха отбелязани от Оле Полман (16), Юсуфа Мукоко (28 и 42) и Махмуд Дауд (37).

През второто полувреме Принс Анинг от дузпа оформи крайното 5:0 в полза на Борусия.

Това бе трети пореден успех на състава от Дортмунд от началото на подготовката. Следващата проверка е срещу Валенсия на 18 юли.