Шабан Мустафа ще атакува рекорда на Витоша летен фест тази неделя

Шабан Мустафа потвърди участие на предстоящия тази неделя Витоша летен фест 2022. В последния уикенд изтъкнатият планински бегач записа престижно второ място на авторитетния маратон в Цермат, Швейцария. 43-годишният служител в Община Сунгурларе финишира с време 3.06:55 часа и така спечели за втори път сребърен медал в това състезание. Само преди по-малко от месец многократният победител и рекордьор в планинското бягане отново спечели златния медал на маратон в Лихтенщайн - на LGT Alpin Marathon, с време 3.04:05 часа.

Осмото издание на Витоша летен фест е тази неделя, 10 юли, от 11 часа на х. Момина скала. Спортният празник се организира от „София – европейска столица на спорта“ и включва планинско колоездене, планинско бягане с атрактивен награден фонд, туристически поход, безплатен алпийски тролей над Боянската река, народни танци, песни, томболи, много игри с награди и веселие. Отново за доброто настроение ще се погрижи популярният народен певец Александър Александров – Алекс.

Шабан Мустафа вече е печелил на Витоша летен фест – през 2017 година той бе най-бърз в третото издание по 12-километровото трасе. Редом до него сега се очаква да застанат и други изтъкнати състезатели в планинското бягане и колоездене. Стартът на атлетите по маршрут „Кумата“ е в 11:00 часа, велосипедистите потеглят в 11:10 часа за една или три обиколки по 7/20 км трасе „Копитото“, а в 11:20 часа е началото на туристическия поход (без регистрация) по 3,5 км маршрут „Обичам Витоша“ с продължителност около 2 часа.

Регистрацията за състезанията това лято отново е без стартова такса, а линкът за записвания е: https://bit.ly/3PJ4QQk.  Там са публикувани наредба, детайлна информация, карта на трасетата, условията за участие, възрастовите групи, наградите и подробности за безплатния транспорт за участниците и др. Препоръчително е предварително записване. В деня на феста автомобилите ще бъдат допускани и паркирани до Златни мостове.