Никола Караманолов се нареди на 10-о място в скока на дължина на Европейското първенство по лека атлетика за юноши

Българинът Никола Караманолов завърши на 10-о място в дисциплината скок на дължина на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки, което се провежда в Йерусалим (Израел). Караманолов даде резултат от 6.99 метра, който постигна във втория си опит, което се оказа достатъчно само за 10-о място.

Иначе момчето от Ямбол влезе като 12-и от квалификациите във финала и остави зад себе си Исак Гунлейвисон (Дания) и Филип Олсон (Швеция). Българинът направи 6.90 при първия си опит, а при третия даде и най-слабия си резултат – 6.44. Европейски шампион стана италианецът Матиа Фурлани, който завърши първи с 8.04 метра, което е и рекорд на първенството. Втори е французинът Тома Мартинес със 7.73, а трети и с бронзов медал се окичи друг италианец – Франческо Еторе Индзоли със 7.58 метра.