Марица завърши лагера в Словения със загуба

Марица (Пловдив) изигра последната си контрола от летния лагер в Словения. Тимът загуби с 0:1 от словенския Брине на стадиона в град Брежице. "Жълто-сините" имаха доста ситуации, но отличните изяви на вратаря на словенския състав запазиха мрежата му суха.

Милен Танчев още в първата минута отне една топка и излезе очи в очи срещу вратаря, но от малкото наказателно поле уцели страничната греда. Веселин Марчев също имаше шанс да открие, но стражът спаси.

През второто полувреме пред Петър Атанасов се откриха 2-3 чисти положения, като при едно от тях той се озова сам срещу вратаря, който успя да се справи и с тези ситуации. При друга ситуация Атанасов намери в наказателното поле Айкут Янъков, който стреля в тялото на вратаря. Той се намеси решаващо и при две ситуации на Мариян Тонев, след удари с левия крак и с глава. Домакините стигнаха до гол след центриране на втора греда и удар с глава.

"Марица" ще отпътува от Словения по-късно днес. След завръщането си в Пловдив тимът ще продължи подготовка за първия си официален мач за новия сезон.

МАРИЦА: Илия Николов, Димитър Аврамов, Йордан Пейчинов, Мартин Газиев, Симеон Вешев, Христиан Димитров, Милен Танчев, Веселин Марчев, Дъглас Иваноф, Станислав Маламов, Валери Домовчийски (Петър Начев, Виктор Петков, Георги Иванов, Айкут Янъков, Теодор Фърков, Станимир Димитров, Сали Садъков, Васил Янин, Мариян Тонев, Мартин Лазов, Стефан Попов, Илиян Йорданов, Петър Атанасов)