Община Асеновград награди шахматиста Иван Чепаринов и таекуондистката Катерина Бейчева

По предложение на заместник-кмета по хуманитарни дейности в Асеновград инж. Петър Петров и с решение на Общинския съвет беше отпусната еднократна парична сума в общ размер на 6000 лева за двама спортисти от града - състезателката по таекуон-до Катерина Бейчева и шахматиста Иван Чепаринов.

Катерина Бейчева от СК Асеновец - Таекуон-до клуб и треньорът й Георги Шишков бяха наградени с 1000 лева. Таекуодистката спечели един сребърен и два бронзови медала на Европейското първенство по таекуон-до ITF, проведено в Пореч, Хърватия.

Шахматистът от СКШМ Асеновец 2006 Иван Чепаринов и треньорът му Неделчо Чепаринов пък получиха парична премия в размер на 5000 лева. Гросмайсторът завърши на трето място на Европейското първенство по шахмат, провело се в Терме, Словения, в конкуренцията на 310 състезатели от 39 държави.

С това класиране Чепаринов спечели директна квота за България на предстоящото Световно първенство за мъже през 2023 година.