ЦСКА 1948 завърши контролите с равенство срещу кипърски гранд

ЦСКА 1948 и АПОЕЛ (Никозия) завършиха наравно 0:0 в контролна среща, която бе последна за "червените" преди старта на новия сезон, както и представяне на отбора пред феновете.

17 ЦСКА 1948 - АПОЕЛ (Никозия)

До момента столичани бяха безгрешни в проверките по време на летния си лагер, записвайки 5 поредни победи, а сега приключиха с престижно равенство. Кипърският отбор е съперникът на Ботев (Пловдив) във втория предварителен кръг на Лигата на конференциите, като се готви на българска земя за поредна година.

Първата опасност в мача дойде още във втората минута на срещата, когато домакините можеха да открият. Георги Русев напредна по десния фланг и върна към наказателното поле, където дебнеше Алекс Колев, но защитник на кипърците успя да избие преди нападателят да нанесе удар.

В 29-ата минута на мача Даниел Наумов трябваше да се намесва, след като Канте Диавара излезе сам срещу него. Вратарят се оказа на по-добра позиция и спаси.

Постепенно играта се изравни и до нови опасности пред двете врати преди почивката не се стигна.

В началото на втората част срещата продължи да бъде равностойна, но в 71-ата минута домакините можеха да открият, но гредата спаси АПОЕЛ. Центриране намери Стефан Цонков, който с глава стреля, но напречният стълб спря ЦСКА 1948.

Така или иначе до края на мача гол не падна и двата тима приключиха с нулево равенство.

ЦСКА 1948 0:0 АПОЕЛ

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (К), 2. Джонатан Перейра, 24. Лазар Марин, 87. Симеон Петров, 15. Александър Александров, 18. Ивайло Чочев, 6. Карлос Охене, 58. Октавио, 10. Георги Русев, 7. Марио Топузов, 9. Александър Колев

АПОЕЛ (Никозия): 1. Белек, 2. Каро, 23. Еселинк, 6. Даушвили, 8. Соуза (К), 14. Чебаке, Далсио, 21. Теодору, 33. Диавара, 42. Уилър, 89. Куцакос