Камерън Нори се класира за четвъртия кръг на “Уимбълдън”, лесни победи за Карлос Алкарас и Яник Синер

Водещият британски тенисист в момента Камерън Нори стигна до четвърти кръг на турнира от Големия шлем "Уимбълдън", след като се справи с американеца Стив Джонсън с 6:4, 6:1, 6:0. За Нори това е буквално неизследвана територия, тъй като е първото класиране тук и в следващия етап ще се изправи срещу друг американец – Томи Пол.

Британецът, който е номер 12 в ранглистата на АТР, допълни прекрасния ден за домакините, тъй като увеличи емоциите след успеха на Хедър Уотсън при жените по-рано днес.

Първият сет беше доста равностоен и двамата си размениха подаванията до 4:4. След това представителят на домакините спечели своя сервис и направи пробив за 6:4 след две пропуснати възможности преди това. Във втората чaст Нори поведе бързо-бързо с 3:0 гейма. Намиращият се на 93-о място в ранглистата американец продължи с непредизвиканите грешки и това направи резултата 1:5. Надеждите на 32-годишния американец за някакъв обрат в третата част се изпариха от самото начало, където Камерън Нори спечели всичко.

Карлос Алкарас остава на потенциалния път за място на четвъртфинал срещу Новак Джокович след сравнително лесна трисетова победа над Оскар Отте (Германия). Испанската надежда спечели с 6:3, 6:1, 6:2.

Точно преди година Отте хвърли минибомба, отстранявайки Анди Мъри, но всякакви надежди за подобен изход от днешната среща бяха прекършени от самото начало.

19-годишният испанец, който беше изиграл едва един мач на трева преди “Уимбълдън”, бързо намери своя ритъм и не позволи да му бъде направена повече от една точка за пробив, която не даде да бъде реализирана. В обратната страна на корта той направи шест пробива, което беше достатъчно.

Следващият съперник на Алкарас ще бъде друг от младата вълна – италианецът Яник Синер. Той успя да се справи с Джон Иснър (САЩ) с 6:4, 7:6 (4), 6:3, въпреки 24-те аса на американеца. 20-годишният италианец показа много движение и прецизност при връщанията и се превърна в най-младия италианец в Оупън-ерата на Големия шлем, който стига четвърти кръг на “Уимбълдън”.

Снимки: Gettyimages