Надал загуби сет, но сломи съпротивата на литовец на "Уимбълдън"

Рафаел Надал се класира за третия кръг на "Уимбълдън" с победа с 6:4, 6:4, 4:6, 6:3 над литовеца Ричардас Беранкис и записа 16-а поредна победа в турнирите от Големия шлем тази година.

Испанецът се поизмъчи доста срещу намиращия се на 106-о място в световната ранглиста Беранкис и се нуждаеше от над три часа, за да победи. Двубоят допълнително бе спрян за около час заради дъжд над Лондон.

Първите два сета на мача се развиха по идентичен начин, като Надал ги спечели с пробиви в последните геймове.

Още в първия кръг на третия гейм испанецът обаче допусна да загуби подаването си и със стабилна игра на сервис Беранкис намали изоставането си само до един сет.

В четвъртия обаче Надал започна мощно, поведе с 3:0 и въпреки спирането на играта, след подновяването и успя да запази аванса си.

В следващия кръг носителят на 22 титли от Големия шлем ще играе с италианеца Лоренцо Сонего.

Междувременно от турнира отпаднаха двама от поставените. Канадецът Денис Шаповалов, номер 13, отстъпи с 2:6, 6:4, 1:6, 6:7(6) на американеца Брендън Накашима, докато аржентинецът Диего Шварцман, номер 12, загуби с 2:6, 6:4, 6:0, 6:7(6), 1:6 от британеца Лиъм Броуди.