Спартак (Плевен) победи Ботев (Враца) в Мездра

Спартак (Плевен) надви Ботев (Враца) с 1:0 в приятелска среща, играна в Мездра. Единственото попадение падна в 81-ата минута. Тогава бразилския полузащитник Клаубер проби отдясно, навлезе, стреля, топката рикошира в крак на съперник и спря в мрежата. През първото полувреме повече се играеше в половината на плевенчани. Две възможности имаше пред вратата им. Първо централния защитник Меси Биатомусока стреля с глава в аут. Малко след това Виктор Василев преодоля съперник, подаде на Мирослав Маринов, който шутира, но вратаря на Спартак се справи. След почивката ролите се размениха. В 65-ата минута обаче врачани пропуснаха дузпа, чрез Василев. Малко след това бразилския ляв бек на плевенчани Бруно Франко завърши рейд с пас към Виктор Иванов, който навлезе до вратарското поле, подаде назад, откъдето Мартин Стоилов отправи удар, но врачанския вратар спаси. Още две ситуации имаха спартаковци, но не ги доразвиха.