Ботев (Враца) надигра и победи Спартак (Варна) в контрола

Ботев (Враца) победи с 3:0 Спартак (Варна) в контрола, проведена на терените на комплекс “Царско село” в София. Врачани определено показаха по-добра игра в срещата и логично победиха “соколите”, които допускат второ поражение в контролните си мачове, които са изиграли досега. Даниел Генов (5’) и Жан-Пиер да Силва (68’, 71’) бяха точни за Ботев, а Валери Христов в заключителните секунди на срещата си изкара червен картон за грубо влизане в краката на футболист на Спартак.

Двама опитни футболисти преподписаха с Ботев (Враца)

Двубоят започна с гол за врачани, които още в 5-ата минута откриха резултата. След центриране от корнер играчите на варненци не се ориентираха добре и така топката стигна до Даниел Генов, който със силен шут от малък ъгъл вкара за 1:0.

“Соколите” отговориха с хубав шут на Васев, който дойде след подаване на Янчо Андреев, но топката прелетя над левия страничен стълб. Ботев постепенно отново пое инициативата, като в 23-ата минута резултатът можеше и да се удвои. Монтоя центрира отдясно и намери Браян Переа, който стреля в обсега на вратаря. Кълбото обаче се отби от Дичевски и попадна в Кавдански, който от вратарското поле го изпрати в аут. Малко по-късно Переа стреля от дистанция, но вратарят на варненци отново изби.

Играта на Спартак очевидно не се харесваше на наставника Васил Петров, който не пестеше критики към своите играчи. В 37-ата минута Переа изведе Ферарасо по десния фланг, а той подаде към Дани Генов. Нападателят обаче шутира неточно от границата на наказателното поле. Минути по-късно Дичевски отново трябваше да се намесва, за да спасява изстрел на Красимир Тодоров.

Второто полувреме започна с положение за Спартак, при което Менди намери Мартис в наказателното поле. Той можеше да опита късмета си с шут, но реши да търси успоредно подаване към Боев, който обаче закъсня с влизането си и не успя да засече.

В 68-ата минута дойде и втория гол за Ботев (Враца). Влезлият като резерва Жан-Пиер да Силва получи извеждащо подаване, преодоля излезлия напред вратар и спокойно на празна врата прати топката във вратата на варненци - 2:0.

Само 3 минути по-късно резултатът вече бе 3:0, а голмайстор отново бе Да Силва. Тогава той нахлу в наказателното поле, осъществи двойно подаване с Пламен Спасов и с хубав удар вкара топката в далечния ъгъл на вратата.

“Соколите” имаха шанс да върнат попадение в 78-ата минута, когато едно от новите попълнения Лиандро Мартис излезе очи в очи със стража на “зелените”, но стреля право в него. Голмайсторът Да Силва можеше да оформи своя хеттрик, но малко преди края пропусна и той очи в очи срещу вратаря.

В последните секунди на мача резервата Валери Христов влезе абсурдно в краката на свой противник и си изкара директен червен картон. Секунди след това главният рефер свири и край на срещата.