Фернандес с втора поредна победа в Moto2

Аугусто Фернандес завоюва своята втора поредна и общо трета победа от началото на сезона в Moto2 след като спечели надпреварата за Гран При на Нидерландия. Испанецът си проби път до челото на колоната във втората половина на дистанцията, в която направи няколко страхотни изпреварвания.

Втори финалната линия на „Ассен“ пресече Ай Огура, който също имаше силни финални километри, в които спечели няколко позиции. Подиумът допълни тръгналият от полпозишън Джейк Диксън, който така и не успя да дублира представянето си от вчера и нямаше шанс да се бори за първата си победа в Moto2.

Първи извън призовите позиции остана лидерът в шампионата Челестино Виети, чиито аванс на върха в генералното класиране е буквално нулев преди лятната пауза в шампионата. След първите 11 старта за годината той има 146 точки, колкото има и днешният победител Фернандес. И двамата са с по три победи от началото на сезона, но двете втори места на Виети от Индонезия и Португалия му дават предимство спрямо испанеца, който освен победите си има само още един подиум – трето място от Гран При на Каталуния.

Третата позиция в генералното подреждане след Гран При на Нидерландия се заема от Огура, който има с една точка по-малко от Виети и Фернандес.

За пилотите в Moto2 сега предстои шестседмична почивка, в която те да се възстановят от болежки и контузии преди финалните девет старта за годината. Първият от тях ще бъде за Гран При на Великобритания на 7 август.

Снимки: Imago