Тера Трак е шампионът на България по мини футбол

Великотърновският тим Тера Трак триумфира с трофея от Шампионската лига на България по мини футбол. Момчетата на Тихомир Тодоров надиграха във финала DXC Technology с 3:1, за да отнесат купата при болярите.

Тера Трак е 12-ият шампион на България по мини футбол и оформи златен дубъл след титлата от втория по сила турнир в страната Лига България.

32 отбора от цялата страна се включиха в състезанието на новата спортна база в Свети Влас. В продължение на 4 дни се изиграха двубоите от груповата фаза и елиминациите, за да стигнем до мача за титлата.

С бронзовите медали се поздравиха отборите на ФК Саяна и Лев Инс. Тера Трак пък си спечели участие в Европейската Шампионска лига, където ще мери сили с най-добрите отбори на Стария континент.

Два гола във финала вкара националният състезател Любомир Генчев, който в рамките на седмици стана бронзов медалист на Европейското първенство с България и сега спечели титлата на страната по мини футбол.