Румънци вкараха пет гола на Марица (Пловдив)

Марица (Пловдив) загуби втората си контрола в Словения от шесткратния шампион на Румъния УТА (Арад). Румънският тим стигна до обрат с 5:1, като преди това пловдивчани бяха открили. Първата част бе равностойна и завърши без голове. Най-чистото положение за Марица през първото полувреме се откри пред Станислав Маламов в 39-ата минута. Той получи пас от десния фланг и стреля без забавяне, но вратаря на румънския тим се намеси успешно. Мариян Тонев с удар от дистанция можеше да открие в началото на второто полувреме. Това направи Валери Домовчийски в 61-ата минута, след като засече с глава центриране от фланга на Айкут Янъков.

В 69-та румънците изравниха, а след две дузпи в тяхна полза резултатът стана 3:1. До края на мача УТА стигнаха до още два гола след грешки в отбраната на "Марица". Следващата контрола на "жълто-сините" е срещу сръбския "Раднички" (Крагуевац).

МАРИЦА: Илия Николов, Мартин Газиев, Димитър Аврамов, Симеон Вешев, Георги Иванов, Дъглас Иваноф, Мариян Тонев, Милен Танчев, Станислав Маламов, Веселин Марчев, Радослав Апостолов (Петър Начев, Йордан Пейчинов, Христиан Димитров, Валери Домовчийски, Васил Янин, Айкут Янъков, Станимир Димитров, Сали Садъков, Стефан Попов, Теодор Фърков, Виктор Петков)