Милър най-бърз в първата тренировка на мокро

Джак Милър с Дукати беше най-бърз в първата свободна тренировка за Гран При на Нидерландия в MotoGP, която се проведе на мокра писта. Прогнозата за уикенда е да има още превалявания, така че пилотите бяха активни на трасето още от началото на 45-минутната сесия.

Жоан Мир със Сузуки записа първата бърза обиколка за 1.50,988 минути, но излетя на спирането за първия завой на трасето. Там проблеми имаха и Милър, и Маверик Винялес с Априлия, а Енеа Бастианини и Марко Бедзеки паднаха.

Милър успя да оглави класирането с 1.44,523 минути, а “Ассен” е пистата, където той спечели първата си победа в MotoGP, отново на мокро. Постижението на Милър беше подобрено чак в последните 10 минути на тренировката, когато дъждът отслабна и условията на пистата се подобриха.

Най-бързи обиколки последователно записаха Франческо Баная, Винялес и Пол Еспаргаро, а в самия край Милър се върна на първото място с 1.42,589 минути. Световният шампион за 2020 година Мир остана втори, на 0,109 секунди, а трети завърши Пол Еспаргаро.

Страхотен Куартараро седна на германския трон на Маркес, нов провал за Баная

Световният шампион и лидер в класирането Фабио Куартараро с Ямаха завърши тренировка на 17-о място.

Резултати от първата свободна тренировка на "Ассен"

Снимки: Gettyimages