Спартак (Варна) с обрат срещу Славия

Спартак (Варна) надви Славия с 2:1 в контролна среща, играна в Банско Ахмед Ахмедов (12) беше точен за столичани, а Ромеш Ивей (24) изравни. Божидар Васев (65) направи пълен обрата за варненци. Проверката беше излъчена НА ЖИВО в сайта Sportal.bg. "Белите" ще останат в курортното градче до 30 юни.

В 12-ата минута Славия поведе в резултата чрез Ахмед Ахмедов. Той беше точен за "белите" след подаване от левия фланг на Тони Тасев. Ахмедов се възползва от острото центриране по земя и матира Нисторов.

Бързо варненци изравниха резултата чрез Ромеш Ивей. Той се възползва от неразчетени действия в защитата на "белите", отне топката и излезе сам срещу Георги Петков. Ивей преодоля с финт и опитния вратар на Славия, след което спечели още няколко метра и прати топката в опразнената врата.

Малко след гола опасен удар на Иван Минчев прелетя покрай вратата. В 38-ата минута Янчо Андреев стреля много опасно под гредата, но Георги Петков внимаваше и с плонж парира удара в корнер.

12 Славия - Спартак (Варна)

В 42-ата минута Тони Тасев влезе от левия фланг навътре към наказателното поле, след което пробва удар от далечна дистанция, който беше неточен. Секунди по-късно Минчев стреля в аут. В 59-ата минута Валентин Петров нанесе много добър удар, при който Дичевски беше принуден да плонжира. Стражът закачи топката с върха на пръстите си, след което тя се отби в гредата и излезе в корнер.

В 65-ата минута Божидар Васев направи пълен обрата за варненци. Той се възползва от подаване на Георги Бабалиев и разминаване в защитата на Славия, след което нанесе много силен удар, който се отби в Георги Петков, но топката влезе във вратата.

В края на редовното време удар на Мартин Петков беше отразен от стража на Спартак.

СЛАВИЯ - СПАРТАК 1:2
1:0 Ахмед Ахмедов (12)
1:1 Ромеш Ивей (24)
1:2 Божидар Васев (65)

Стартови състави:

СЛАВИЯ: 1. Георги Петков, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 20. Мохамед Сар, 4. Людовик Соарес, 7. Йон Бакеро, 93 Кемело Нгуена, 73. Иван Минчев, 88. Тони Тасев, 8. Емил Стоев, 29. Ахмед Ахмедов;

СПАРТАК: 1. Станислав Нисторов, 51. Илкер Будинов, 19. Никола Борисов, 22. Сами Ал Анаби, 2. Велислав Боев, 10. Янчо Андреев, 17. Цветан Илиев, 8. Божидар Васев, 11. Виктор Митев, 24. Лиандро Мартис, 14. Ромеш Ивей