Локомотив (СЗ) е първият финалист в турнира за Купата на България при жените

Отборът на Локомотив (Стара Загора) е първият финалист в турнира за Купата на България при жените. Железничарките надвиха Севлиево лейдис с 3:0. Анастасия Скоринина (39) изведе домакините напред, а Йоана Станкова (70) удвои. Маринела Панайоту (73) пък оформи крайния резултат. Двубоят беше излъчен НА ЖИВО в сайта Sportal.bg. В другата двойка за мястото на финала ще спорят Пълдин (Пловдив) и НСА.

В 15-ата минута изстрел на Мария Баска се отби от гредата. Четири минути по-късно Виктория Иванова се намеси блестящо. Тя отрази удар от близка дистанция, който със сигурност можеше да доведе до гол за Локомотив. Домакините бяха видимо по-активни от своя опонент, но така и не достигаха до гол заради добрата игра в защита на Севлиево лейдис.

Логичното се случи малко преди края на първото полувреме. В 39-ата минута Анастасия Скоринина изведе домакините напред в резултата. Тя получи топката в наказателното поле и прехвърли излязлата напред Виктория Иванова.

В началото на второто полувреме за втори път гредата спря футболистките на Локомотив. Междувременно Виктория Иванова се намеси на няколко пъти и не допусна втори гол, с което остави отбора си в мача. В 67-ата минута удар на Кристиана Караиванова от близка дистанция беше блокиран малко преди голлинията. Две минути по-късно на няколко пъти топката се разходи по голлинията, веднъж се удари в гредата, а веднъж и Виктория Иванова отрази.

В 70-ата минута появилата се от резервната скамейка Йоана Станкова удвои, след като засече с глава центриране в наказателното поле.

В 73-ата минута и Маринела Панайоту, която също започна срещата като резерва, се разписа. Тя получи подаване в наказателното поле, след което насочи удара си в обратния ъгъл на вратата зад Виктория Иванова.

ЛОКОМОТИВ - СЕВЛИЕВО 3:0
1:0 Анастасия Скоринина (39)
2:0 Йоана Станкова (70)
3:0 Маринела Панайоту (73)

Стартови състави:

ЛОКОМОТИВ: 31. Анна Пучова, 10. Габриела Христова, 14. Петя Петкова, 3. Габриела Найденова, 16. Николета Бойчева, 38. Юлия Гнидюк, 32. Рафаела Варела, 11. Мария Баска, 21. Нина Георгиева, 35. Анастасия Скоринина, 8. Кристиана Караиванова;

СЕВЛИЕВО: 23. Виктория Иванова, 6. Вяра Пелитева, 19. Весела Петков, 5. Йоанна Томова, 7. Антония Ангелова, 2. Вили Карадакова, 10. Елена Петкова, 14. Наталия Аржанова, 8. Десислава Димитрова, 3. Пламена Рачева, 16. Виктория Аржанова;