Локомотив (Стара Загора) е шампион при жените след бой над Етър

Локомотив (Стара Загора) е новият шампион при жените за сезон 2021/22! Старозагорци се нуждаеха от три точки в мача им срещу Етър (Велико Търново) и те ги завоюваха с убедителното 5:0. Кристина Караиванова (15) беше точна за домакините, а Нина Георгиева (18) удвои. В края на първото полувреме Мария Баска (45) направи резултата класически. Габриела Найденов (75) добави четвърто попадение в актива на домакините, а Йоана Станкова (87) оформи крайния резултат.

8 Локомотив (Стара Загора) - Етър

Срещата започна много силно за домакините, които създадоха четири положения в рамките на пет минути. До гол обаче не се стигна. И в следващите минути футболистките на Локомотив бяха по-дейни в атака и това доведе до успех в 15-ата минута. Кристина Караиванова беше намерена в наказателното поле. Тя видя позиционирането на Мартина Илиева и пусна топката покрай плонжа на вратарката за 1:0.

Три минути по-късно Локомотив удвои преднината си чрез Нина Георгиева. Топката достигна до нея в момент, в който около нея нямаше нито една футболистка на Етър. Тя се обърна и стреля към опразнения ъгъл на вратата и се разписа за тима си.

В добавеното време на първата част Локомотив направи резултата класически чрез Мария Баска. Дълго подаване намери Баска в наказателното поле, а Мартина Илиева не излезе напред и остана на голлинията. Така футболистката на домакините овладя и насочи удара си към вратата.

В началото на второто полувреме на два пъти гредата спаси Етър от инкасирането на четвърто попадение. Футболистките на Локомотив не спряха дотук в търсенето на четвърти гол и след няколко пропуска пред вратата на гостите Габриела Найденова също се разписа.

Три минути преди края Йоана Станкова оформи крайното 5:0 с удар от дъгата на наказателното поле.

ЛОКОМОТИВ - ЕТЪР 5:0
1:0 Кристина Караиванова (15)
2:0 Нина Георгиева (18)
3:0 Мария Баска (45)
4:0 Габриела Найденова (75)
5:0 Йоана Станкова (87)

Стартови състави:

Локомотив: 31. Анна Пучова, 23. Йоана Станкова, 14. Петя Петкова, 3. Габриела Найденова, 16. Николета Бойчева, 38. Юлия Гнидюк, 21. Нина Георгиева, 11. Мария Баска, 8. Кристина Караиванова, 29. Маринела Панайоту, 35. Анастасия Скаринина

Етър: 1. Мартина Илиева, 2. Велизара Владимирова, 3. Василена Василева, 9. Тереза Попова, 8. Анастасия Трифонова, 6. Цвета Василева, 13. Михаела Михайлова, 7. Татяна Радоева, 12. Теодора Димитрова, 17. Мирела Моева, 5. Диляна Йорданова