Отборът на свободните агенти победи Струмска слава

Отборът на свободните агенти победи втородивизионния Струмска слава с 2:1 в контролна среща, която се игра на стадиона в Брезник. Играчите без професионални договори са на подготвителен лагер в града и тренират под ръководството на Румен Стоянов. Подобен отбор се организира за 15-и пореден път от Асоциацията на българските футболисти (АБФ), с подкрепата на БФС. Целта е футболистите да водят нормален тренировъчен процес и да се подготвят за новия сезон, докато търсят нови отбори, в които да продължат кариерата си.

И двете попадения за отбора на АБФ бяха дело на Николай Хаджиниколов след страхотни изпълнения на фаул. Точен за Струмска слава бе Александър Александров, а втородивизионният тим изпусна дузпа при 0:0. Това стана в 22-ата минута, когато Александър Александров проби в наказателното поле и бе фаулиран. Последва шут от бялата точка, при който топката излезе в аут. Резултатът бе открит в 29-ата минута, когато свободните агенти спечелиха пряк свободен удар 30-ина метра пред противниковата врата. С изпълнението се нагърби Николай Хаджиниколов, който по изключително красив начин прати топката в мрежата - 1:0.

Пет минути по-късно Струмска слава изравни. След пробив по левия фланг последва центриране към наказателното поле. Там играч в син екип свали топката с глава към Александър Александров и той засече с крак от непосредствена близост за 1:1. В самия край на първото полувреме играчите без договори се възползваха от още едно статично положение. Този път топката бе поставена на 25 метра от вратата и отново Николай Хаджиниколов шутира перфектно за 2:1.

„Подобни красиви голове от фаул рядко се виждат. Доволен съм от момчетата заради старанието и тактическата дисциплина, която демонстрираха. Някои от тях са много млади и тепърва ще се развиват“, заяви след края на мача треньорът на отбора на АБФ Румен Стоянов. Следващата контрола на отбора на свободните агенти ще е на 22 юни (сряда) срещу друг тим от Втора лига - ФК Своге. Мачът е от 18,00 часа на стадиона в Своге.

Тимът на свободните агенти игра в състав: Абди Абдиков, Асен Георгиев, Пламен Ангелов, Павел Тодоров, Теодор Иванов, Николай Хаджиниколов, Кристиан Любенов, Давид Димитров, Димитър Панталеев, Петър Попадийн, Любослав Любенов (Николай Радев, Ваньо Николов, Пламен Иванов, Явор Кирилов, Георги Пенелов).