Белгия взе ценни три точки от гостуването си на Полша

Белгия постигна важна победа в Лигата на нациите с 1:0 в гостуването си на Полша от група 4 на Лига "А". "Червените дяволи" измъкнаха трите точки с гол на Миши Батшуай в 16-ата минута на двубоя. Така възпитаниците на Роберто Мартинес остават в битката за първата позиция.

Още с първата си по-добра атака в мача Белгия стигна до гол. В 16-ата минута Юри Тилеманс центрира за Миши Батшуай, който с глава вкара за 0:1.

В 33-ата минута втори гол на гостите бе отменен заради засада.

В края на първата част и Полша имаше добър шанс, но Никола Залевски с глава прати топката покрай вратата.

В 54-ата минута Белгия имаше нова възможност, но далечен шут на Торган Азар мина встрани от вратата.

В края на мача и пред двете врати стана напечено, като с пропуски се отличиха Карол Швидерски и Люис Опенда.

Нов гол обаче не падна и Белгия ликува, като с актив от 7 точки се намира на 2-рото място в класирането. Полша остава на 3-тата позиция с 4 спечелени точки.