Азербайджан спря серия от 15 мача без победа като домакин след успех срещу Беларус

Азербайджан надделя с 2:0 над Беларус в четвърти мач от Група 3 на Лига “C” на Лигата на нациите. Двете попадения бяха дело на Махир Емрели (76’) и Рамил Шейдаев (90’). Футболистите на Джованни Ди Биази прекъснаха изключително неприятна серия от 15 двубоя без победа като домакин. Те достигнаха до триумфа в заключителните 15 минути на срещата, когато първо Емрели успя да открие резултата след отличен самостоятелен рейт от дясното крило, който завърши с прекрасен и много точен изстрел в далечния ъгъл за 1:0, а нещо подобно се случи и в добавеното време, но от другата страна на игралното поле, където Шейдаев сложи точка на спора, макар двата тима да бяха завършили наравно в първата среща по между си. С тази победа Азербайджан събра 4 точки след четири двубоя и заема третото място в групата. Беларус е последен с едва 2 точки.