Испания се справи с Чехия и оглави класирането в своята група

Испания постигна втора победа в група 2, Лига "А" от Лигата на нациите, след като се наложи с 2:0 над Чехия на стадион "Ла Росаледа" в Малага. По този начин Ла Фурия излезе начело в групата и продължава без допусната загуба. Успехът на възпитаниците на Луис Енрике дойде след попадения на Карлос Солер в 23-ата и Пабло Сарабия в 75-ата минута.

Гостите пъпви стигнаха до две сериозни опасности пред Унай Симон. В 17-ата минута далечен удар по земя на Черни принуди вратаря да прави спасяване. След това в 20-ата минута ухта надбяга прекия си пазач и отправи удар, като отново Симон бе последна преграда пред гола.

Испания обаче откри резултата с първата си по-добра възможност. В 23-ата минута Коке прати дълъг пас към Марко Асенсио, той овладя в пеналта и подаде към включилия се Карлос Солер, който засече във вратата за 1:0.

Голът даде самочувствие на домакините, които заиграха доста по-смело. В 26-ата минута играчите в червено поискаха дузпа за изблъскване в гръб срещу Асенсио, но такава не бе отсъдена. След това в 28-ата минута отново Асенсио овладя технично на тъча и изведе Солер в наказателното поле, но този път изстрелът на халфа на Валенсия бе покрай вратата.

Втората част започна отново започна с по-добра игра на гостите. В 49-ата минута Пешек отне от Карвахал и опита да прехвърли вратаря, но прехвърли и вратата. След това в 67-ата минута Крал отправи опасен удар от дистанция, но Симон внимаваше и уверено улови.

В 70-ата минута и Испания стигна до голово положене. Влезлият като смяна Гави си освободи пространство и шутира, но в ръцете на вратаря.

В 75-ата минута домакините стигнаха до второ попадение. Феран Торес бе изведен в наказателното поле, опита удар от труден ъгъл, топката рикошира в защитник и Пабло Сарабия на далечната греда засече във вратата за 2:0.

В 82-ата минута Сарабия можеше да добави втори гол а сметката си, но красив диагонален удар премина до гредата.

Така Испания записа заслужена победа и с актив от 8 точки излезе на 1-вото място в класирането. Чехия пък е на 3-тата позиция с 4 спечелени точки.

Снимки: Gettyimages